Home Aktualitet INUK do të shembë sot pallatin 9- katësh te Shkëmbi Kavajës

INUK do të shembë sot pallatin 9- katësh te Shkëmbi Kavajës

473
0

pallati-durresInspektoriati Ndërtimor Urbanistik do të shembë ditën e sotme një pallat 9- katësh që ndodhet te Shkëmbi i Kavajës në Durrës. Policia bën me dije se për këtë arsye do të bllokohet prej orës 14:00-15:00, aksi Durrës-Kavajë. Uniformat blu kërkojnë bashkëpunim nga qytetarët dhe biznesi. 

Ky objekt pa leje, sipas INUK u bllokua më 19 Maj, ndërsa pak ditë më parë u vendos se do të prishet me shpërthim të komanduar dhe nisi vendosja e lëndës eksplozive. Pallati që do të shembet është ende në ndërtim dhe ka si pronar shtetasin Enver Shala. Paligjshmëria e tij u kostatua nga Komuna e Rrushbull. 

Pallate, por edhe hotele pa leje janë shembur me shpërthim tritoli edhe në Tiranë, Vlore, Dërmi, e së fundmi në Durrës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here