Home Sport Inter humb ndaj Palermos

Inter humb ndaj Palermos

524
0

Me përforcime dhe mbajtje lojtarësh, Inter e ka nisur keq kampionatin e ri në Itali. Neroazzurët e Gasperinit kanë humbur me rezultatin 4 me 3 në terrenin e Palermos duke u kthyer pa pikë në Milani. Ishin mysafirët e Interit, që kaluan të parët në epërsi nëpërmjet El Principe, Diego Milito në minutën e 33.

Me fillimin e pjesës së dytë, Palermo barazoi me Miçolin, për t`i lënë hapësirë Militos, tre minuta më vonë për epërsinë e dytë të Interi me Mliton nga penalltia për 1:2 në minutën e 51. Vendësit barazuan në minutën e 54 me Hernandez. Palermo u tremb kur Forlan shënoi në debutim për 4:3, por humbja për Gasperinin ishte e pashmangshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here