Home Shendetesi Gripi shkaktar i nje tjeter viktime

Gripi shkaktar i nje tjeter viktime

568
0

1484296748SUMinistria e Shëndetësisë konfirmon një tjetër viktimë nga gripi i stinës. Një 76-vjeçar nga Tirana ka humbur jetën nga gripi AH3N2 në Spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”, ku ishte shtruar që prej datës 5 janar.

Sipas ministrisë, ai ka ndërruar jetë dy ditë më parë.

Pacienti vuante nga diabeti, penumonia dhe kishte bërë “by pass” në zemër.

76-vjeçari nuk ka mundur t’i mbijetojë gripit të stinës, duke u bërë kështu edhe viktima e gjashtë në Shqipëri

Previous articleGripi vdekjeprurës, mjekja: “Ja si të mbroheni”
Next articleMinistria greke e Mbrojtjes: Denim maksimal per 7 ushtaret shqiptare

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here