Home Sport Formula 1, Vettel i pamposhtur

Formula 1, Vettel i pamposhtur

547
0

Spektakël, emocione, tensione,incidente, strategji, të gjitha kanë qenë të pranishme në pisten mitike të Monaco-s ku është zhvilluar gara e radhës, e shtata në kalendarin e kampionatit të Formula 1.

Sebastian Vettel ka treguar edhe një herë se ëshëe pretendenti kryesor për të fituar kampionatin edhe pse deri në përfundim ka edhe shumë gara. Vettel ka fituar garën e gjashtë në shtatë të zhvilluara deri tani, e cila është e para që piloti gjerman fiton në Monaco.

Pas tij janë renditur Ferdinando Alonso me Ferrari-n dhe Janson Button me McClaren.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here