Home Sport Formula 1, surprizon Hulkenbereg

Formula 1, surprizon Hulkenbereg

565
0

Ne garen per titullin kampion mes Fernando Alonsos dhe Marc Webber nderhyn Nico Hulkenberg, i cili ne provat zyrtare per Cmimin e Madh te Braziliot ka surprizuar te gjithe boten e Formula 1, duke regjistruar kohen me te shpejte dhe do te niset i pari ne cirkuitin e Sao Paolo. Piloti gjerman i Williams tregoi nje forme te shkëlqyer, duke lene pas favoritet kryesor per te fituar titullin kampion ne Formula 1 dhe ne te njejten kohe i ka dhene skuderise se titj pole-positin e pare ne 5 vitet e fundit.

Ne vendin e dyte do te niset piloti i Red Bull Sebastian Vettel, i cili pershkoi pisten me nje kohe me te shpejte se shkou i tij i skuadres Mark ëebber. Ky i fundit, i paraprin  rivaleve te tij kryesor per titllin kampion. Ne vendin e katert ne linjen e nisjes per Cmimin e Madh te Brazilit, do te niset piloti i McLaren, Lewis Hamilton, ndersa pas tij kryesuesi i renditjes se përgjithshme, Fernando Alonso.

Spanjolli i Ferrarit e kishte te veshtire te rivalizonte me kundershtaret e tij gjate provave zyrtare te gares se parafundit te ketij Boterori ne Formula 1. Tani, Alonso duhet te jape maksimumin dhe te luftoje nga vendi i peste per te shpresuar ruajtjen e vendit te pare, kur mbeten vetem dy gara nga mbyllja e Boterorit ne Formual 1.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here