Home Aktualitet Familja planifikon nje funeral privat per Amy Winehouse

Familja planifikon nje funeral privat per Amy Winehouse

579
0

Funerali i Amy Winehouse do të zhvillohet të martën, i ndjekur vetëm familja dhe miqtë, ka thënë një zëdhënës i familjes se saj.

Të hënën u krye nje ekzaminim post-mortem në lidhje me vdekjen e saj.

Nuk jepet shkaku i vdekjes, ndërsa një hetim gjyqësor u hap dhe shty deri më 26 tetor. Rezultatet e testeve të toksikologjisë të mëtejshme mund të merrin katër javë.

Zëdhënësi nuk do të zbulojë asnjë detaj në lidhje me vendndodhjen apo kohën e varrimit.

Të hënën, i ati i saj Mitch Winehouse falënderoi tifozët për nder të tyre, duke thënë: “. Unë nuk mund t’ju them se çfarë do të thotë kjo për ne ne të vërtetë. Kjo e bën këtë shumë më te lehtë per ne.”

Gjatë vizitës në shtëpinë e vajzës së tij, ai shtoi se humbja e la atë “pa fjalë”.

Nëna dhe vëllai i këngëtarit gjithashtu vizituan vendin për të parë lulet, kartat dhe fotot e fansave.

Një zëdhënës i familjes kishte thene më parë se funerali do të mbahet sa më shpejt të jetë e mundur, sapo te leshohet certifikata e vdekjes.

Tradicionalisht, funeralet çifute bëhen sa më shpejt të jetë e mundur pas një vdekje.

Fituesja e cmimeve Brit dhe Grammy – kishte luftoi me pijen dhe drogën për shumë vite dhe kishte kaloi kohët e fundit në rehabilitimin.

Por policia ka refuzuar të thotë nëse vdekja e saj ishte e lidhur me drogën.

Këngëtarja, e cili kryesoi listat me albumin e saj Back To Black, u gjet e vdekur nga një anëtar i ekipit të saj të sigurisë.

Albumi e ri-hyri ne listat te dielën gati pesë vjet pas u lancua.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here