Home Teknologji Emoji i ngjashem me fytyrat e perdoruesve

Emoji i ngjashem me fytyrat e perdoruesve

859
0

1463568535emojiÇdo ditë e më shumë emoji-t po marrin një përdorim gjithnjë e më të madh, ndërsa po pësojnë ndryshme dhe janë shtuar ndjeshëm.

“Facebook” po përpiqet që nëpërmjet teknologjisë së njohjes së fytyrës të krijojë emoji. Rrjeti social do të zgjedhë fotot ku jeni etiketuar për të gjetur fytyrat që ngjasojnë shumë me emojit që përdorni.

Aplikacioni “Slack” ofron një veçori të ngjashme me emoji, ku përdoruesit mund të zgjedhin çdo fytyrë ose objekt pa pritur aprovimin e “Unicode Consortium”. Aplikacioni Twitch i Amazon-it ofron gjithashtu një veçori të ngjashme.

Previous articleSelanik, nisin punimet per gazsjellesin TAP
Next articlePolicia belge: Mos perdorni ‘reactions’ e Facebook

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here