Home Aktualitet Elbasan, ndihen lëkundje tërmeti 4-5 ballë

Elbasan, ndihen lëkundje tërmeti 4-5 ballë

357
0

Lëkundje sizmike janë ndier sot në afërsi të Elbasanit lëkundje, që u ndien dhe në zonat përreth. Sipas informacionit zyrtar nga Instituti Sizmiologjik tërmeti ka rënë në orën 18:15 dhe vatra e tij ka qënë 36 km në verilindje të Elbasanit ose pranë fshatit Okshtun i Vogël. Tërmeti ka patur magnidutë 3.5 shkallë rihter dhe intensitet 4-5 ballë. Sipas institutit sizmiologjik nuk ka patur njoftime për dëme materiale apo të lënduar në njerëz.

Previous articlePogradec, kanoset me armë aktori Mevlan Shanaj
Next articleKQZ, dështon votimi për këshillin bashkiak

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here