Home Sport Dortmundi dhe Arsenali fitojne kupen

Dortmundi dhe Arsenali fitojne kupen

595
0

Dortmund fiton Kupën e Gjermanisë. Skuadra e Tuchel triumfoi 2-1 në finalen e luajtur në “Olympiastadion” të Berlinit, përballë Eintracht Frankfurt.

Borussia Dortmund e nis mjaft mirë ndeshjen, pasi Dembele shënoi golin e parë, por Eintracht Frankfurt nuk u dorëzua duke barazuar, por për golin e fitores mendoni Aubameyang.

Arsenali ka mbyllur edicionin e dështuar në kampionat dhe Europë duke fituar Kupën e Anglisë.

Ekipi i Venger mposhti në finale rezultatin 2-1 Chelsean. Golat për Arsenalin u shënuan nga Sancez dhe Ramsey duke bërë të pavlefshëm golin e Costës.

Previous articleKongresmeni Amerikan: Presim qeveri stabile në Kosove
Next articleArtan Hoxha: Pronari i televizionit mund te jete vrare per materialet televizive

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here