Home Aktualitet Dhermi, INUK prish sot ish kampin e punetoreve

Dhermi, INUK prish sot ish kampin e punetoreve

582
0

kampi-punetoreve-dhermiInspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar vazhdon prishjen e ndërtesave pa leje në zonën e bregdetit.

Mesditën e sotme do të shembet një objekt pa leje në Dhërmi. Ndërtesa që do të rrëzohet është ish-kampi i punëtorëve, rreth 1000 mijë m2.

Objekti 3-katësh do të prishet me shpërthim të kontrolluar rreth orës 12:00-13:00. Ndërkohë gjatë këtyre ditëve, forcat xheniere kanë punuar për hapjen e vrimave në kollonat e ndërtesës ku dhe kanë vendosur sasinë e lëndës plasëse.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here