Home Aktualitet Dhendri ne moshen 100-vjecare martohet perseri

Dhendri ne moshen 100-vjecare martohet perseri

655
0

Kur amerikani Forrest Lunsway para 30 vitesh pyeti të dashurën e tij Rose Pollard për tu martuar me të ajo u përgigj “Po” por edhe pas 30 vitesh, kur ai feston ditëlindjen e 100 ajo gjithashtu pranoi të martohet sërish me të.

Pollard 90 vjeçare dhe partneri i saj 100 vjeç pranuan t`i thonë sërish njëri-tjetrit “Po” në Orange County në Californi dhe kështu u bënë çifti më i vjetër në botë që martohen.

Këshilla e tyre për lidhje të mirë është shumë e thjeshtë. Ata thonë se është e domosdoshme që çifti të njihet mirë. “Jepni vetes kohë për tu njohur. Mësoni se a pëlqeni të njëjtat gjëra dhe të njëjtat vlera”, tha Rose për gazetën “The Daily”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here