Home Politike Basha, prezanton nënkryetaren e Bashkisë së Tiranës

Basha, prezanton nënkryetaren e Bashkisë së Tiranës

387
0

Prezantohet nënkryetarja e bashkisë së kryeqytetit. Nënkryetarja e bashkisë, Jorida Tabaku u prezantua nga kryetari i ri i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha.

Në fjalën e tij, kreu i bashkisë i kërkoi nënkryetares që të angazhohet fuqimisht në realizimin e prioriteteve të bashkisë, siç është ai i hapjes së vendeve të reja të punës dhe zhvillimi ekonomik.

Ndërkohë gjatë fjalës së mbajtur në prezantim, Jorida Tabaku u shpreh se do angazhohet në mënyrë që të arrihen objektivat dhe të zhvillohet kryeqyteti.

Jorida Tabaku vetëm pak më herët dha dorëheqjen nga posti i zv/ministres së Integrimit. Ndërkohë që, ajo kryesoi listën e Partisë Demokratike për këshilltarët bashkiakë në zgjedhjet e fundit lokale.

Previous articleTiranë, plagoset me armë zjarri punonjësi i Gardës
Next articleBerisha propozon lirimin nga detyra, të shefit të FA

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here