Home Politike Basha: Jam i sigurtë për fitore por do pres rezultatin

Basha: Jam i sigurtë për fitore por do pres rezultatin

1038
4

Kandidati i “aleancës për qytetarin” Lulzim Basha është shprehur optimist për një fitore në kryeqytet ndërsa shtoi se do të presë rezultatin final për të mos paragjykuar votën e qytetarëve.

Në një dalje publike, Basha duke falenderuar komisionerët për punën e palodhur i bëri thirrje atyre të vijojnë numërimin e votave deri në përmbylljen e procesit.

Më tej Basha theksoi se zgjedhjet treguan se demokracia po funksionon në Shqipëri ndërsa shtoi se ka ende shumë vota për tu numëruar që procesi të përfundojë në mënyrë të ndershme.

“Sytë e gjithë botës janë drejtuar drejt Shqipërisë. Le të ndihemi krenar për zgjedhjet që bëmë. Është koha të bashkohemi të gjithë rreth interesit të qytetarëve dhe rezultati të reflektojë vullnetin e tyre” theksoi Basha.

 

4 COMMENTS

  1. Krenari e demkracise mund te konsiderohen ata qe dhane edhe jeten dhe sakrifikuan gjithshka nga vetja per te sjelle kete lloj regjime duke hedhur ate qe na zaptoi per 50 vjet. Nuk mund te konsiderohet krenari, nje person qe nuk ka jetuar nje pjese te mire te jetes se vet ne kete vend. Nuk marr per siper te gjykoj nese eshte me mire i mire per kete vend, Basha apo Rama. Ideja eshte kush po gjen strategjine me te mire per te fituar kete beteje politike.Nese Rama gjykohet per karakterin e tij disi jashte kornizave “normale” nese mund ta quaj, kjo eshte ceshtje qe i takon atij pasi per kete Tirane ka bere dhe eshte ne gjendje qe me ate “budallallikun” e vet ti ngreje ne kembe njerezit. Basha ka nje minus shume te madh, pasi ka lene nje shije shume te hidhur tek njerezit, me ndergjegjen e tij apo i komanduar, kjo per popullin nuk ka shume rendesi. Rendesi kane jetet e atyre qe humben ne 21 janar, ceshtjet ne prokurori qe nuk kane nje pergjigje. Njerezit tashme jane te lodhur nga afendimet mes partive apo figurave qe i perfaqesojne, ata kerkojne pergjigje te thjeshta, njerez qe pranojne pergjegjesite e tyre dhe qe u bejne premtime te realizueshme. Njerezit kerkojne nje produkt qofte edhe kur duartrokasin ne bulevard apo flasin ndermjet tyre ne nje rreth me te ngushte. Populli eshte i “deshperuar”, nga papunesia, nga problematikat sociale qe nuk kane fund dhe qe nuk marrin kurre zgjidhje. Ne keto zgjedhje te fundit, kishte njerez qe votonin dhe shpresonin se dicka ndryshe do te ndodhe, se jeta e tyre do mund te kete nje perparesi ndaj deshirave dhe vullneteve te focave politike. Por me sa duket ketu tek ne karrigia te behet me e dashur se ushqimi, se familja se gjithshka dhe ti nuk mund ta leshosh edhe nese del kundra sovranit qe te mbeshtet edhe kur do te te te marre perpara.

  2. Basha nuk eshte krenaria e demokracise ne Shqiperi sepse nuk eshte i sinqerte,vodhi leket e rruges durres-Kukes dhe nuk u perball me ligjin por shpetoi ne baze te mesimeve qe i dhane pa leke ata qe i vuri avokate me leket e bashkeatdhetareve te mi.Shpetoi duke fituar mos gjykim jo pafajsi,perderi sa nuk u berball me gjykaten eshte fajtor.Por ai shiti trojet e vendit tone tek Greku ai mban Aurelen me pashaporte Hollandeze qe te mos i dalin vjedhjet e lekeve te Vefa Hollding,apo kjo eshte demokracia ne Shqiperi?Jo zoteri duhet te shkruash me kembet ne toke jo me koken ne hava e pa u menduar fare.Apo je nga fisi i Salihut?Mos ke dhe ti gishte ne keto afera?Duhet te jemi te gjithe te drejte,por Basha me emrin Luli nuk do gjeje qetesi ne ate vend po nuk u perball me drejtesine.ai do te jete i tremburi dhe e drejta e popullit tim do te jete hija qe do ta ndjeke nga pase jo vetem ate por edhe pjellen e tije se ai vend si do qe eshte edhe i varfer di te linde bije qe t’i marrin haken dhe ti vene dinjitetin ne vend.Ai la jetime kushedi sa femije duke vrare e varferuar ata qe kerkuan te drejtat e tyre ne Bulevardin Deshmoret ekombit.E perse i thua te lumte pavaresishte nga rezultati,ate e nisi gjykimin populli me vote,pra filloi t’a denoje.

  3. urime per maturin politike dhe qytetatre e ne rend te par morale.
    te jesh i sigurt se fitorja eshte e juaja si politike po ashtu dhe morale veteme urime ne detyren e re te krybashkiakut te tiranes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here