Home Aktualitet Automjetet pa dokumenta, aksion i policisë rrugore të Durrësit

Automjetet pa dokumenta, aksion i policisë rrugore të Durrësit

551
0

Efektivat e policise se qarkullimit rrugor te njesise se Durresit kane nisur prej disa ditesh kontrolle ne shume kryqezime dhe akse rrugesh per mjete pa dokumentacionin e duhur. Ne baze te nje urdheri te Drejtorit te Pergjithshem te Policise se shtetit Hysni Burgaj efektivat e policise rrugore kane nisur te kalojne në site te gjitha mjetet qe dyshohet se jane pa dokumenta.

Vetem diten e djeshme jane bllokuar 11 mjete te llojeve te ndryshme ne rruget e Durresit,te cilat kane mangesi ne dokumentacion.

Burime prane njesise se qarkullimit rrugor kanë bere te ditur se ndërmjet mjeteve të bllokuara ka pasur edhe mjete qe i posedonin punonjes te policise se qarkut Durres.

Aksioni ne fjale synon midis te tjerash edhe uljen e numrit te aksidenteve ne rruget e qarkut te Durresit, aksidente te cilat kete vit sipas drejtuesve te njesise se qarkullimit rrugor,jane me te uleta se nje vit me pare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here