Home Aktualitet Ambasada SHBA ben thirrje per proteste paqesore

Ambasada SHBA ben thirrje per proteste paqesore

503
0

Ambasada e Sheteve të Bashkuara të Amerikës bëri thirrje që demonstrata e sotme të jetë e qetë dhe paqësore, ndërsa shprehu mbështetje të plotë për lirinë e shprehjes dhe grumbullimit. Në reagimin zyrtar të ambasadës, vihet në dukje gjuha e përdorur së fundi nga politikanët shqiptarë, e cila cilësohet si e papranueshme dhe ne dem te popullit..

Përdorimi i dhunës është në dëm të Shqipërisë, thuhet më tej ne reagimin e ambasadës së SHBA-së, duhet te respektohen ligjet dhe institucionet.

Vlerësojme sjelljen profesionale që policia e shtetit ka treguar në protestat e tjera, thuhet ne deklarate, ndaj e tille duhet te jete dhe ne demonstraten e neserme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here