Home Aktualitet Aksident në aksin Lushnje – Peqin, 5 te plagosur

Aksident në aksin Lushnje – Peqin, 5 te plagosur

571
0

aksident2Pesë persona kanë mbetur të plagosur nga përplasja e dy automjeteve. Aksidenti u  shënua mesditën e sotme në aksin rrugor Lushnje- Peqin, në vendin e quajtur “Shkalla e Gërunjasit”.

Mësohet se dy drejtuesit e automjeteve “Mercedes Benz”, Sh. Greca dhe Sh. Tërbuni, janë në gjendje më të rëndë për jetën. Të gjithë të plagosurit janë dërguar menjëherë për në spitalin  e Lushnjes, ku po marrin edhe ndihmën e parë. Aksidenti ka shkaktuar bllokimin e rrugës për disa minuta, nderi në tërheqjen e makinave nga rruga.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here