Home Aktualitet Aksident automobilistik në Lezhë, 1 i vdekur, 2 të plagosur

Aksident automobilistik në Lezhë, 1 i vdekur, 2 të plagosur

588
0

Një i vdekur dhe dy të plagosur është bilanci i nje aksidenti, ndodhur në mbrëmje në aksin rrugor Shkodër-Lezhë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22.00 të mbrëmjes, ndërsa automjeti me targa të Malit të Zi, është përplasur në mënyrë tragjike me një zetor.
Sipas burimeve më të fundit marrë për “Ora News”, mësohet se aksidenti ka ndodhur në afërsi të fshatit Gjadër dhe shkak ka qënë mungesa e ndriçimit, mbrapa zetorit.

Ende nuk dihen të dhëna të tjera, sikurse dhe indetiteti i viktimës. Nderkaq, forca te shumta te policise ndodhen ne vengjarje, sikurse kane nisur dhe hetimet paraprake.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here