HYRJE Teknologji

Teknologji

Teknologji

HYRJE Teknologji

Arrestohen nga Interpoli hackerat e Anonimous

Interpoli raporton se janë arrestuar 25 anëtarë të dyshuar të grupit ndërkombëtar të hakerëve Anonimus. “Operacioni demaskimi” ishte ndërmarrë në disa qytet në Evropë dhe...

Google proteston kunder SOPA

Shtimi i një linku apo mesazhi ne një faqe kompani per të protestuart legjislacionin mund të duket si një gjest i pavlefshëm. Kjo nuk...

iPad 2 mat te rrahurat e zemres

A keni dashur ndonjëherë ta dini nëse ju kishit një rrahje normale të zemrës kur ju ushtroni? Fatkeqësisht, monitoruesi i rrahjeve të zemrës mund...

Microsoft, Yahoo dhe AOL aleancë kundër Google dhe Facebook

Tre gjigantë të botës së internetit Microsoft, Yahoo dhe AOL kanë formuar një aleanca kundër Google dhe Facebook sa i takon shërbimit të reklamave....

Testohet treni i shpejtësisë së lartë Pekin- Shangai

Kinezët kanë udhëtuar sot për herë të parë në bordin e një treni me shpejtësi të madhe që lidh Pekinin me Shangain, në një...

Logo kitare e Google krijon stuhi ne web

Kitara elektrike e Google ka krijuar nje stuhi ne web dhe lëshoi një valë të krijimtarisë, me përdoruesit qe krijonin tingujt e tyre te...

Kompania Apple prezanton i-Pad 2

Edhe pse gjendja e tij shëndetsore nuk ka qënë e mire kohët e fundit, pronari i Apple, Steve Jobs ka prezantuar sot produktin më...

Reklamat video po pranohen gjithnje e me shume duke shtuar fitimet

Hulu.com kohët e fundit njoftoi se faqja e internetit do të fitoje $ 240,000,000 në 2010, nje rritje në mënyrë drastike nga 108.000.000 $...

McAfee raporton vlera alarmuese te viruseve ne internet

Sipas të dhënave të McAfee-së, firmë e sigurisë Web, Malware arriten nivelet e saj më të larta ndonjëherë në gjysmën e parë të 2010....

Strategjite e postimit ne Facebook

Kur është dita më e mirë për të postuar në Facebook? Po në lidhje me kohën më të mirë të ditës? Kompania Social e...

Reklamimi ne celularin Android po pushton tregun shume shpejt

Nje raport i ri nga Millennial Media, (gusht 2010 Mobile Mix), tregon se pajisjet Android jane duke pare nje periudhe te arte ne kerkesat...

Google prezanton shkurtuesin e saj te URL

Goo.gl, URL Shortener Google nisur dhjetorin e kaluar, është tani në dispozicion të publikut dhe mund të përdoret për ndonjë lidhje në Web. Google...

Te fundit