Home Aktualitet Xhihadistët kërcënojnë me prerje koke gazetarin Visar Duriqi

Xhihadistët kërcënojnë me prerje koke gazetarin Visar Duriqi

337
0

reporter-sans-frontierGazetari kosovar Visar Duriqi eshte kercenuar me jete nga radikalet islamike, madje deri ne prerje koke, denoncon Organizata “Reporterët pa kufij”.

Duriqi, si një specialist dhe njohës i mirë i çështjeve që kanë të bëjnë me fenë islame, kohët e fundit shihet prej ekstremistëve si një shqetësim serioz, thuhet permes nje shkrimi në faqen online të kësaj organizate.

Drejtuesit e kësaj organizate thanë se Duriqi është kërcënuar me ekzekutim me një sërë metodash çnjerëzore përfshirë edhe prerjen e kokës.

Forumi Rinor Mysliman i Kosovës e akuzoi publikisht gazetarin Duriqi më 15 gusht se kishte tradhëtuar fenë islame, përmes qëndrimeve të mbajtura prej tij.

“Reporterët pa kufij” kërkojnë që autoritetet kosovare të marrin në mbrojtje gazetarin.

Previous articlePedofili Maksim Liço, mund te denohet deri 18 vite burg
Next articleNe 1976 une zbulova Ebola, tani i frikesohem nje tragjedie te paimagjinueshme

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here