Home Aktualitet Vrasja e gjyqtarit, Halimi takon drejtorin e Policisë Vlorë

Vrasja e gjyqtarit, Halimi takon drejtorin e Policisë Vlorë

522
0

Ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi, menjëherë pas shpërthimit të automjetit dhe atentatit ndaj gjyqtarit të Gjykatës se Vlorës, Skerdilajd Konomi, 33 vjeç, baba i 2 femijeve te mitur, po mban nje takim rreth ketij akti, me drejtorin e policise se Vlores.

Gjyqtar prej vitit 2004 në Vlorë, Skerdilajd Konomi sot ishte duke levizur me automjetin e tij në bulevardin Vlorë-Skelë, kur automjeti ka shpërthyer më fuqi të madhe.

Për këtë arsye, Ministri i Drejtësisë Halimi, po mban një takim me dyer të mbyllura me drejtorin e policisë së Vlorës, Ylli Metko, pa pranine e mediave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here