Home Aktualitet Tiranë, vjedhjet, policia arreston 13 persona

Tiranë, vjedhjet, policia arreston 13 persona

452
0

Pranga-vjedhjeBrenda 48 orëve të fundit policia njoftoi se ka arrestuar 13 shtetas pasi akuzohen për vjedhje.

Në një deklarartë për shtyp, policia e Kryeqytetit tha se, në vjim të shumë operacioneve të suksseshme, brenda 48 orëve të fundit kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë në kushtet e flagrancës 13 shtetas për veprat penale të vjedhjes së banesave dhe gjësë së gjallë, vjedhjes në rrugë dhe kapjes së personave në kërkim.

Sipas policisë në këtë fillim viti, kemi reduktim te krimit te vjedhjeve krahasuar me nje vit me pare, si dhe rritje të zbulimit e kapjes ne flagrance te autorëve të veprave penale në këtë fushë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here