Home Aktualitet Tirane, policia parandalon nje akt terrorist

Tirane, policia parandalon nje akt terrorist

806
0

policia-trianeNjë sulm terrorist, përmasat dhe objektivi i të cilit nuk dihet, është parandaluar këtë të mërkurë nga Policia e Tiranës.

Blutë e kryeqytetit arrestuan në zonën e Unazës së Re një 35-vjeçar nga Selenica e Vlorës i cili dyshohet se kishte ardhur në Tiranë me misionin për të kryer një akt terrorist.

Petrit Ademaj ishte i armatosur me pistoletë dhe me një granatë, ndërsa sipas policisë, kishte udhëtuar me motor nga Vlora në Tiranë. Motori i Petrit Ademajt ishte i modifikuar per te mnudesuar largimin me te shpejte pas kryerjes se aktit terrorist. Arrestimi i tij erdhi pasi me heret ishte ne vezhgimin e policise.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here