Google search engine
Home Tags Ekonomia Shqiptare

Tag: Ekonomia Shqiptare

INSTAT: Thellohet deficiti tregtar për muajin Qershor 2017

0
Në Qershor 2017 eksportet e mallrave arritën vlerën 23 mld lekë, duke u ulur me 0,3 %, në krahasim me të njëjtën periudhë të...

Komisioni Europian skanon ekonominë shqiptare

0
Dialogu ekonomik dhe financiar midis BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe Turqisë u zhvilluan në Bruksel më 23 maj. Konkluzionet e përbashkëta përfshijnë rekomandime për...

INSTAT: Inflacioni në rritje, tregues i mire për ekonominë shqiptare

0
Në muajin Qershor 2017 ndryshimi vjetor i Indeksit të Çmimeve të Konsumit është 2,2 %. Një vit më parë ky ndryshim ishte 1,2 %. Fig....

Rriten investimet e huaja në tremujorin e parë 2017

0
Investimet e huaja arritën në 168 milionë euro në tremujorin e parë të vitit 2017, duke u rritur me 8% në krahasim me të...

Tregtia me pakicë, Tremujori I 2017

0
Në tremujorin e parë 2017, indeksi i volumit të shitjeve në tregtinë me pakicë është rritur 2,5%, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit...
21,925FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -
Google search engine

EDITOR PICKS