Home Sociale Nderron jete astronauti qe vizitoi Henen

Nderron jete astronauti qe vizitoi Henen

1460
0

aaa222-620x466Astronauti i gjashtë që eci në Hënë, Edgar Mitçel, ndërron jetë në moshën 85 vjeçare në Florida.

Lajmi bëhet i ditur nga familja e astronautit amerikan.

Edgar Mitçel ishte pjesë e “Apollo 14” në vitin 1971. Ai kaloi më shumë se 9 orë në sipërfaqen e hënës.

Një vit më vonë, largohet nga Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA dhe ngriti Institutin e Shkencave Nautike, me të cilin synonte të mbështeste “transformimin individual dhe kolektiv përmes hulumtimeve ndërgjegjes”.

Vitet e fundit, Mitçel ishte shprehur se besonte në ekzistencën e alienëve.

Ai thoshte se ata kanë vizituar edhe Tokën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here