Home Aktualitet Nazime Visha dënohet me 10 vite burg

Nazime Visha dënohet me 10 vite burg

612
0

nazime-vishaNazime Visha e akuzuar për vrasjen e Fiqiri Muços, u shpall sot fajtore në Gjykatë dhe u dënua me 10 vite burg.

Kështu nga 15 vite burg në total me uljen e 1 të 3-s, ajo dënohet me 10 vite burg. Ndërsa gjatë seancës Nazime Visha është lutur për mëshirë në Gjykatë duke pranuar krimin:

“E pranoj krimin, ju drejtohem edhe si fëmijë. Kërkoj mëshire nga Gjykata, rrethanat familjare më kanë detyruar të hesht. Ju lutem me jepni mundesi te rifilloj jetën, si gjithë moshataret e mia”.

Pas kësaj Beqir Visha i ati i 18-vjeçares ka reaguar duke thënë se “ky dënim është i rëndë, Nazimja e bëri veprimin për të shpëtuar nga ai akrep që e përdhunonte në moshë të mitur”. Ai shtoi se vendimin do ta apelojnë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here