Home Sport Mediat e huaja lavderojne ekipin tone kombetar

Mediat e huaja lavderojne ekipin tone kombetar

652
0

Franca i shpeton zhgenjimit. Keshtu shkruajne titujt e disa gazetave sportive ku flasin me superlativa per ekipin tone kombetar. Futbolliste qe luajne me zemer dhe japin 100% ne fushe. Ekipi yne cilesohet si surpriza e Euro 2016. Shume media prestigjoze pershkruajne nje loje te bukur te ekipit tone ku vune ne siklet organizatoren e Euro 2016. Loja e pjeses se pare dhe goli i Mavraj ne minuten e 41 ishin deshmia se Shqiperia eshte nje ekip qe duhet patur frike. Te mos harrojme qe Shqiperia nuk eshte me nje ekip i vogel, ata munden Portugaline, eshte shprehur traineri i Frances Deschamps.

mavraj1

Nderkohe ne grupin tone Danimarka mund ne transferte Serbine duke e lene me 1 pike ne fund te renditjes. Kjo solli dhe shkarkimin e trainerit te Serbise Dik Advocat

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here