Home Aktualitet Ina Rama viziton sot Kosoven

Ina Rama viziton sot Kosoven

559
0

Prokurorja e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë, Ina Rama nis sot viziten dy ditore në Republikën e Kosovës.

Kryeprokurorja shqiptare shkon ne Prishtine me ftesë të Kryeprokurorit të Shtetit, njëherësh kryetarit të Këshillit Prokurorial të Kosovës, Ismet Kabashi.

Gjatë kësaj vizite, sipas axhenses Rama do të takohet me presidenten Atifete Jahjaga dhe udhëheqësit më të lartë të strukturave shtetërore në fushën e sundimit të ligjit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here