Home Aktualitet Elbasani tronditet perseri nga vrasjet, vritet babai me dy djemte

Elbasani tronditet perseri nga vrasjet, vritet babai me dy djemte

775
0

Tronditet përsëri qyteti i Elbasanit. Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në orët e para të mëngjesit rreth orës 6:00. Ku kanë mbetur të vrarë tre persona të familjes, viktimat janë Emin Muhmuti 60 vjeç, Xhelal dhe Pëllumb Mahmuti. Ngjarja ka ndodhur pranë shkollës “Jorgji Dilo” ku ka qënë edhe banesa e familjes Muahmuti.
Nga të dhënat mësohet të ketë mbetur e plagosur edhe nusja e shtëpisë Myzejen Qosja, e cila ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Nga hetimet e para të bëra nga policia, mësohet të ketë qënë si shkak hakmarrja e autorit kundrejt djalit të familjes.
Autori i ngjarjes ka shkuar në shtëpine e viktimave ku ka qëlluar me armë zjarri, për vdekje tre familjarët , më pas ai ka qëlluar edhe nusen e familjes e cila ka qënë në gjumë. Mësohet se ka qënë një ekzekutim i mirë organizuar sepse dyshohet të jenë qëlluar me armë me silenciator

Policia nodhet në vendin e ngjarjes për të zbardhur rrethanat e kësaj tragjedie. Nga të dhnta e fundit mësojmë se policia ka vendosur një shumë pre 50 mjë dollarrësh për të zbulluar autorin e këtij krimi.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here