Home Aktualitet Durrës, kapen 434 kg mariuanë me autobus drejt Italisë

Durrës, kapen 434 kg mariuanë me autobus drejt Italisë

509
0

autobus-kanabisNjë sasi prej 434 kg mariuanë është sekuestruar në orët e mbrëmjes në portin e Durrësit.

Droga u sekuestrua nga policia kufitare e cila arrestoi drejtuesin e autobusit ku u gjet droga.

Sipas të dhënave nga korrespondenti ynë në Durrës, lënda narkotike u gjet në pjesën e shasisë së autobusit dhe kishte destinacion Barin.

Personi i ndaluar nga policia është drejtuesi i autobusit Albano Ferrizi 36 vjeç nga Tirana.
Nisin hetimet për të zbardhur personat e përfshirë në këtë trafik droge.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here