HYRJE Fatos Lubonja

Fatos Lubonja

Fatos Lubonja

HYRJE Fatos Lubonja

Situata politike në vend? Mendimi i Fatos Lubonjës

I ftuar në emisionin ‘Të Paekspozuarit’ të gazetarit Ylli Rakipi në ‘News24’, analisti Fatos Lubonja komentoi deklaratat e kreut të grupit Parlamentar të PS,...

Lubonja: Grotesku që na sollën dy aktorët Rama- Basha

Kjo është fushata elektorale më groteske që na kanë parë sytë në këta 25 vjet. Arsyet janë të shumta , por si kulm i tyre...
Fatos Lubonja

Populli i ka hequr shpresat se keto banda mund te sjellin ndryshim

Zgjedhja president e Ilir Metës na kujtoi edhe një herë atë shprehjen e Ramës “S’keni parë gjë akoma”, që në këtë rast do të mund...

Edi Rama – narcizmi malinj dhe shoqëria shqiptare

FATOS LUBONJA Duke u nisur nga përshkrimet që i janë bërë miqë-sisë sime me Edi Ramën në vitet ’90 (ku ka shumë manipulim dhe pak...

E verteta e koalicionit PS-PD per te nxjerre jashte loje Meten

Kohët e fundit po flitet shumë për një prishje të mundshme ekuilibrash të maxhorancës në pushtet. Po flitet çuditërisht deri për një aleancë PS...

“Bomba Doshi” dhe bomba te diga e Liqenit

Bomba Doshi” e kanë quajtur ngjarjen që na mbajti e po na mban vëmendjen pezull këto dhjetë ditë. Figura e bombës që shpërthen, nënkupton...

Syriza: Ndëshkim, paralajmërim dhe shpresë

Këto janë tri fjalët me të cilat, sipas meje, përmblidhet komenti i parë që mund t’i bëhet fitores së radikalëve të majtë në Greqi...

Tradhtimi i Mukjes dhe mosmësimi nga historia

Më duhet ta them që në fillim një opinion të fortë që s’është vetëm i imi: të përkujtosh me festime shtetërore një ditë që...

Lejet e Bashkisë – si ka mundësi?!

Bashkia e Tiranës, që për shumicën do të thotë Lulzim Basha, por edhe Partia Demokratike në opozitë, ka dhënë kohët e fundit disa leje...

Myslimanët, historia dhe miti i Skënderbeut

Nuk mund të mos më tërhiqte vëmendjen një polemikë që erdhi nga Kosova mbi Skënderbeun, që u referohej edhe polemikave që janë hapur në...

Mbi ndërtimin dhe shembjen e pallatit të Vlorës

Çështja e pallatit të ashtu quajtur të Vlorës nuk është bërë më kot temë e ditës. Te ngritja e atij pallati reflektohen thuajse të...

Te fundit