Home Aktualitet Burrel, maskat grabisin nje karburant

Burrel, maskat grabisin nje karburant

623
0

policia=matGrabitjet me armë dhe maska në rrugën nacionale Burrel-Milot po kthehen në ngjarje të ditës. Rreth orëve të para të mëngjesit të sotëm një tjetër grabitje është shënuar në këtë rrugë. Ngjarja ka ndodhur në një karburant në komunën Baz.

Tre grabitës kanë lidhur dhe kërcënuar rojen me armë duke i marrë më pas të gjithë xhiron ditore.
Raportohet se forcat e policisë kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.
Në datë 4 janar të këtij viti, 3 persona të armatosur grabitën dhe dhunuan drejtuesin e një furgoni. Grabitja e sotme ka ndodhur rreth 2 kilometra larg ngjarjes së 4 janarit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here