Home Kosova Arrihet marrëveshja, lëvizja e lirë Kosovë- Serbi

Arrihet marrëveshja, lëvizja e lirë Kosovë- Serbi

635
0

Prishtina dhe Beogradi kanë arritur 3 marrëveshjet e para në dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian.

Pas raundit të sotëm të bisedimeve është bërë e ditur se të dyja shtetet kanë arritur marrëveshje për lirinë e lëvizjes, njohjen e diplomave të ndërsjella dhe për regjistrat civilë.

Bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, BE-ja i ka inicuar në muajin mars dhe pritet qe në muajt e ardhshëm, të arrihen edhe më tepër marrëveshje.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here