Home Aktualitet Arrestohet Vladimir Gjuta, goditi efektivin e policise

Arrestohet Vladimir Gjuta, goditi efektivin e policise

492
0

policia11Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë një biznesmen 34 vjeçar, pasi në bashkëpunim me dy persona të tjerë ka goditur për motive të dobëta punonjësin e policisë rrugore.

Në prangat e policisë ka rënë Vladimir Gjuta, banues në Tiranë, me arsim 8-klasë, dhe i dënuar disa herë më parë për vepra të ndryshme penale

Sipas policisë, arrestimi i 34 vjecarit është bërë, sepse ditën e shtunë, në rrugën “Dervish Hima” në bashkëpunim me dy persona të tjerë, kanë fyer, kërcënuar dhe goditur për motive të dobëta dhe për shkak të detyrës punonjësin e policisë së qarkullimit rrugor shtetasin A.V.

Ditën e djeshme, policia ka ushtruar kontrolle në bizneset e tij, për aktivitet të paligjshëm. Gjithçka ka nisur pasi Gjuta ka kundërshtuar urdhrin e policit rrugor për kontroll të dokumentacionit të automjetit pas vendosjes së një gjobe për parkim të parkuar përballë kazinosë.

Ndërkaq, materialet në ngarkim të Gjutës i kanë kaluar organit të akuzës për verpime të mëtejshme proceduriale.

Previous articleGjendrat tiroide, trajtimi me bimë popullore
Next articleXhaka dhe kampionet e peshengritjes, kandidate per sportistin e vitit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here