Home Sport Argjentina mposht Meksikën, 3 – 1

Argjentina mposht Meksikën, 3 – 1

564
0

Argjentina fiton sërish dhe ecën e sigurt në rrugën e saj drejt turit tjetër në kampionatin botëror të Afrikës së Jugut.

Përballja e sotme përfundoi me rezultatin 3-1.

Golat për ekipin e Maradonës u shënuan nga Tevez (dy herë) dhe Higuain, ndërsa goli i nderit për Meksikën u shënua nga Hernandez.

Në këtë përballje ra në sy loja e shpejtë dhe teknika e vecantë që përdorin kryesisht ekipet e Amerikës Latine.

Maradona arrin të regjistrojë edhe një fitore tjetër rolin e tij si trajner, ndërsa i përzgjedhuri i tij Messi, nuk po arrin të zhbllokohet dhe të shënojë një gol, kur për të flitet si eshte një prej sulmuesve më të mirë të këtij botërori.

Previous articleGjermania shkatërron Anglinë, 4 – 1
Next articleGrabiti 6.3 milione leke ne hotelin ku punonte,zbulohet nga Facebook

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here