Home Teknologji Apple prezanton iPhone SE

Apple prezanton iPhone SE

591
0

Apple prezantoi sot modelin  më të ri , iPhone SE, i cili është pothuajse i njëjtë sikurse iPhone 5s. Kjo pajisje ka kamerë 12 megapiksel dhe video 4K.

Faqet e specializuara teknologjike raportuan një ditë para eventit të kompanisë amerikane se Apple ka vendosur që të heq “5”-n nga emri i pajisjes dhe ta quajë thjesht “iPhone SE”.

Po ashtu, në eventin e sotëm, gjiganti teknologjik  prezantoi edhe versionin më të vogël të iPad Pro që pritet të kushtojë 599 dollarë.

Apple prezantoi gjithashtu edhe modelin më të ri të orëve smart, Apple Watch.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here