Home Aktualitet Aksident ne Vore, vdes shoferi, plagoset rende nje 20-vjecare

Aksident ne Vore, vdes shoferi, plagoset rende nje 20-vjecare

744
0

aksident-voreNjë aksident tragjik ndodhi mëngjesin e sotëm në autostradën Tiranë-Durrës, pikërisht në Vorë.

Autovetura e drejtuar nga 32-vjeçari Martin Shane, nga Gjirokastra, ka dalë nga rruga, duke shkaktuar një të vdekur e një të plagosur.

Burime nga policia, por edhe nga Spitali i Traumës në Tiranë, kanë bërë të ditur, se si pasojë e rrëshqitjes së makinës dhe përplasjes, ka mbetur i vdekur në vend drejtuesi i mjetit, Shane, emigrant në Angli, ndërsa është plagosur vajza 20 vjeçare që ndodhej në makinë me të, Elizabeta Shatëri.

Vajza ndodhet në gjëndje të rëndë shëndetësore në Spitalin e Traumës. Policia ka nisur hetimet për aksidentin që ndodhi në orën 03:00 të mëngjesit, ndërsa mendohet se shkak ka qenë shpejtësia dhe rrëshqitja e mjetit nga lagështira në rrugë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here