Home Aktualitet Televizioni kurd: Lavdrim Muhaxheri ka vdekur

Televizioni kurd: Lavdrim Muhaxheri ka vdekur

506
0

lavdrim-muhaxheriLavdrim Muhaxheri ka vdekur. Të paktën kështu njofton televizioni kurd KNNC. Sipas këtij televizioni kosovari që luftonte me ISIS ka vdekur pas plagëve të marra gjatë një beteje me Forcat Mbrojtëse Kurde.

Por, në google dhe në vet faqen e televizionit KNNC, version i shkruar, nuk ka ndonjë konfirmim për vrasjen ose jo të Muhaxherit. Një zëdhënës i luftëtarëve kurd ka thënë se të gjithë terroristet pritet të kenë fatin e njëjtë.

Lavdrim Muhaxheri është një emër i njohur, pasi përvecse lufton me ISIS, ai disa ditë më parë në profiling e tij në Facebook postoi një foto duke i prerë kokën një të riu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here