Home Aktualitet Tymoset hiri i Tupak Shakurit

Tymoset hiri i Tupak Shakurit

570
0

The Outlawz, i njohur si grupi “Tupac Shakur” ka tymosur hirin e repistit të njohur amerikan që u qëlluar për vdekje në vitin 1996 në Las Vegas. Në memorial për atë, anëtarët e grupit Outlawz kanë përzier hirin e Tupakut me mariuanë dhe më pas e kanë tymosur atë.

“Po është e vërtet, kishim një përkujtim të vogël për atë bashkë me nënën dhe familjen e tij”, shprehet Noble. “Nëse dëgjoni këngën e tij ‘Back Jesus’, ai thotë se dëshira e fundit është të tymosim hirin e tij. Kjo është një kërkesë që ai ka pasur. Sa seriozisht e ka pasur? Ne e morëm seriozisht”, thotë Edi, ish-bashkanëtar i grupit me Tupakun.

Ndërkohë nëna e Tupakut ka përgënjeshtruar një gjë të tillë. Ajo është shprehur se nuk ka dijeni nëse një gjë e tillë ka ndodhur por familja nuk e miraton këtë veprim.

Me 13 shtator mbushen 15 vite nga vdekje e reperit më të famshëm në SHBA.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here