Home Aktualitet Tepelene, policia aksion kunder kanabisit

Tepelene, policia aksion kunder kanabisit

522
0

anti-kanabisTre persona kane qelluar me arme ne ajer, nderkohe qe forca te policise ishin ne krye te nje aksioni kunder kultivimit te kanabistit ne fshatin Progonat ne Kurvelesh.

Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme dhe sipas policise personat jane identifikuar. Mesohet se te shtenat ne ajer kane vijuar per 10 minuta, nderkohe qe forcat e policise kane qene ne vije diagonale ne distance 500 meter dhe nuk i jane pergjigjur te shtenave.

Me pas tre autoret jane larguar ne pjesen malore ne kufi me Vloren. Policia kishte informacion per nje hapesire marijuane ne pjesen lindore te Progonatit dhe po nderhynte ne kuader te aksionit antikanabis.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here