Home Politike Meta: Kryeministri i perket socialisteve

Meta: Kryeministri i perket socialisteve

533
0

rama-metaMë në fund kanë rënë në paqe shpirtrat e trazuar prej “makthit” të çështjes së kryeministrit. “E sqaroi” mbrëmë Ilir Meta, në programin Opinion, i pyetur nga analistët në atë studio. “Nuk kemi asnjë problem me këtë çështje. Atë e zgjedh Kushtetuta, dhe jo ne”, tha Meta. Po vijon të flasw me një gjuhë njësoj të interpretueshme, si gjatë fushatës? Jo, menjëherë më pas saktëson: “Kryeministri i takon partisë më të madhe në vend, dhe partia më e madhe është Partia Socialiste”.

Disa gazeta i janë referuar Baton Haxhiut, gazetarit kosovar të afërt me Ramën e Metën, që ka thënë se vetë Ilir Meta do të marrë kreun e parlamentit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here