Home Aktualitet Linda Halimi shkelqen ne Eurovizion por nuk arrin te kualifikohet

Linda Halimi shkelqen ne Eurovizion por nuk arrin te kualifikohet

841
0

Kengetarja Linda Halimi, e cila perfaqesonte Shqiperine ne Eurovision nuk arrita ta preke dot finalen, duke e lenë këtu në mes endrren e saj dhe te Shqipërise.

Ajo, edhe pse pati nje performance qe u vleresua nga publiku dhe me gjere, nuk i grumbulloi dot piket e nevojshme per ne finale. Pas skualifikimit, Linda ka postuar një mesazh për gjithë ndjkesit e saj në rrjetet sociale.

“Falemnderit te gjitheve per kete eksperience te bukur! Kam kaluar per mrekulli ! Fat vitin tjeter Shqiperia ime”- shkruan ajo.

VENDET QE SHKUAN NE FINALE

Belgjika

Qipro

Australia

Armenia

Polonia

Portugalia

Suedia

Greqia

Azerbajxhan

Moldavia

Video/ Pas performancës, ja çfarë shkruan Eurovison për Linda Halimin

Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovison, Linda Halimi ka kënduar e katërta në natën e parë gjysmëfinale të Festivalit Europian të Këngës, i cili po që zhvillohet në Kiev të Ukrainës. Linda Halimi perfomoi këngën e saj “World”, ku ka rrëmbyer duartrokitje të zjarrta nga ana e publikut.

Kujtojmë që kënga me të cilën po na përfaqëson Halimi është e kompozuar nga Klodian Qafoku dhe me tekstin e saj dhe Big Bastës është një baladë që nxjerr në pah vokalin potent të këngëtares.

linda halimi

Linda këndoi e 4-ëta në këtë gjysmë finale pas Suedisë, Australisë e Gjeorgjisë. Në mbyllje të performancë Linda ka falenderuar në gjuhën shqipe.

Faqja e Eurovision Song Contest ne “Facebook” shkruan: Wow Lindita! Now that’s what we call a long high note!

‘Wow Linda! Tani kjo është ajo që ne e quajmë një notë e gjata dhe e larta!” duke i bashkengjitur dhe videon e performances se saj.

VIDEO/ Eurovizion, Linda Halimi ngjitet në skenë e katërta, ka një lutje për të gjithë shqiptarët

Sot të mbrëmje në Kiev të Ukraninës, do të zhvillohet edicioni i 62-të i festivalit Evropian të këngës, ndërsa mes 42 shteteve pjesëmarrëse është edhe Shqipëria që do të përfaqësohet me këngëtaren Linda Halimin.

Këngëtarja Linda Halimi ka bërë një lutje publike që shqiptarët që jetojnë në Europë ta votojnë atë në gjysmëfinalen e Eurovision.

Këtë Lindita e ka bërë me anë të një videomesazhi, ku ka kërkuar që shqiptarët në çdo anë të kufirit të votojnë për Lindën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here