Home Aktualitet Apeli lë të lirë Emiliano Shullazin

Apeli lë të lirë Emiliano Shullazin

589
0

Gjykata e Apelit ka dhënë masën e dënimit “Arrest shtëpie”, për shtetasin Emiliano Shullazi. Gjatë seancës, Shullazi kërkoi revokim të masës në apel, ndërsa ai akuzohet për armëmbajtje pa leje.

Emiliano Shullazi dhe 11 persona të tjerë u arrestuan në 8 maj, pasi në makinën e blinduar me të cilën udhëtonin janë gjetur armë zjarri, thika dhe lëndë narkotike të llojit hashash.

Emiliano Shullazi është një person me precedentë penal. Shullazi u ndalua edhe gjatë fushatës për zgjedhjet vendore të 8 majit, pasi tentoi të prishë një tubim të Partisë Socialiste.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here