HYRJE Etiketimet Ballkani perendimor

Etiketim: ballkani perendimor

Banka Botërore: Më shumë vende pune në Ballkanin Perëndimor, por rritja është në ngadalësim

Rritja në Ballkanin Perëndimor (Shqipëri, Bosnjë dhe Hercegovinë, Kosovë, IRJ Maqedoni, Mali i Zi dhe Serbi) ka rënë në vitin 2017, pavarësisht nga krijimi...

Vuçiç: Kosova, pengesa jonë për në BE!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi sot se vërejtjeve të ndryshme të Bashkimit Europian rreth negociatave fshihet çështja e Kosovës. Vuçiç ftoi Bashkimin Europian që...

Mogherini riafirmon angazhimin e BE-së ndaj perspektivës evropiane të Ballkanit Perëndimor

Rruga drejt anëtarësimit në BE për vendet e Ballkanit Perëndimor vazhdon, tha Përfaqësuesja e Lartë Federica Mogherini pas samitit të Procesit të Bashkëpunimit të...

Te fundit