HYRJE Aktualitet Lajm i Fundit/ Tërmet i magnitutës 4.9, epiqendra pranë Ohrit

Lajm i Fundit/ Tërmet i magnitutës 4.9, epiqendra pranë Ohrit

0
15

Një tërmet është ndjerë pak minuta më parë në qytetin e Tiranës. Mësohet se tërmeti ka patur epiqendrën e tij rreth 12 km larg Ohrit në Maqedoni dhe rreth 90 km larg Tiranës. Tërmeti ka qenë i magnitutës 4.9 dhe në një thellësi prej 2 km nën tokë. Pranë epiqendres mësohet se ka patur një lëkundje të fortë për rreth 10 sekonda dhe se janë thyer edhe dritare banesash.

Përgjigju

Please enter your comment!
Please enter your name here