HYRJE Aktualitet Kavajë: Konflikt militantësh në prag të zgjedhjeve!

Kavajë: Konflikt militantësh në prag të zgjedhjeve!

0
34

Tre persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Kavajës, pasi kanë ushtruar dhunë mbi një aktivist të një force politike, duke shënuar kështu incidentin e parë zyrtar gjatë kësaj fushate elektorale.

Policia e Kavajës thotë se ka arrestuar shtetasit:
-Zaim Borakaj, 31 vjeç, banues në Kavajë, i dënuar më parë.
-Brikel Xhihani, 30 vjeç, banues në Kavajë.
-Aurel Xhani, 43 vjeç, banues në Kavajë.
Gjithashtu është bërë shpallja në kërkim e shtetasit:
-G. K., 37 vjeç, banues në Kavajë

“Në ambientet e Komisariatit të Policisë  Kavajës, është paraqitur shtetasi, A. T., 30 vjeç, banues në Kavajë, i cili ka kallëzuar se më datë 14.06.2017, rreth orës 12:30, në Lagjen Nr 4, Kavajë është dhunuar edhe kanosur nga shtetasit e sipër përmendur me qëllimin që shtetasi A. T., të mos angazhohej në fushatën elektorale të një Subjekti Politik. Nga këqyrja fizike që i është bërë shtetasit A.T, ka rezultuar se ka patur dëmtime në pjesën e fytyrës dhe krahut të djathtë, por pa rrezikshmëri për jetën”, thuhet në njoftim.

Policia nuk sqaron se për kë subjekt politik punonte i riu i dhunuar.

Materialet procedurale do ti kalojmë  Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë, për veprën penale “Kanosja apo dhunimi ndaj  pjesmarrësve në zgjedhje”.

Përgjigju

Please enter your comment!
Please enter your name here