HYRJE Teknologji

Teknologji

Teknologji

HYRJE Teknologji

Kompania Apple prezanton i-Pad 2

Edhe pse gjendja e tij shëndetsore nuk ka qënë e mire kohët e fundit, pronari i Apple, Steve Jobs ka prezantuar sot produktin më...

Reklamat video po pranohen gjithnje e me shume duke shtuar fitimet

Hulu.com kohët e fundit njoftoi se faqja e internetit do të fitoje $ 240,000,000 në 2010, nje rritje në mënyrë drastike nga 108.000.000 $...

McAfee raporton vlera alarmuese te viruseve ne internet

Sipas të dhënave të McAfee-së, firmë e sigurisë Web, Malware arriten nivelet e saj më të larta ndonjëherë në gjysmën e parë të 2010....

Strategjite e postimit ne Facebook

Kur është dita më e mirë për të postuar në Facebook? Po në lidhje me kohën më të mirë të ditës? Kompania Social e...

Reklamimi ne celularin Android po pushton tregun shume shpejt

Nje raport i ri nga Millennial Media, (gusht 2010 Mobile Mix), tregon se pajisjet Android jane duke pare nje periudhe te arte ne kerkesat...

Google prezanton shkurtuesin e saj te URL

Goo.gl, URL Shortener Google nisur dhjetorin e kaluar, është tani në dispozicion të publikut dhe mund të përdoret për ndonjë lidhje në Web. Google...

Te fundit