HYRJE Teknologji

Teknologji

Teknologji

HYRJE Teknologji

Facebook se shpejti me nje rubrike te re per perdoruesit

Në datë 12 prill në konferencën e tetë të “Facebook”-ut do të hapet edhe rubrika e re, “Artikuj të çastit”. Artikujt do të mund të...

Cila eshte e ardhmja e reklamave në Internet

Aplikacionet dhe instrumentet e tjera për të fshehur banerat në internet i bëjnë uebsajtet më të shpejtë e më të pastër. Ama inkurajojnë një...

WhatsApp kercenohet nga nje virus. Me i rrezikuar Samsung

Një virus i ri po kërcënon këto orë WhatsApp, shërbimin e mesazherisë më të famshëm në botë. Virusi në fjalë, që sipas asaj që...

CF8, superjahti qe pritet te realizohet se shpejti

Quhet CF8 që do të thotë “Cars and Family in 80 metres”. Është një projekt i një superjahti që pritet të realizohet së shpejti. Ka...

Veliaj prezanton aplikacionin “Tirana Ime”

Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka prezantuar dje aplikacionin “Tirana Ime”, përmes të cilit ai tha se çdo qytetar i Tiranës mund...

Kamera trupi per efektivet e Policise se Shtetit

Është prezantuar këtë të martë projekti për kamerat e trupit të efektivëve të Policisë së Shtetit. Në fjalën e tij në këtë event, kryeministri...

Ja pse ne Europe nuk ka kompani gjigande si Google apo Facebook

Matti Huuhtanen – Associated Press Shefi ekzekutiv i Open Garden dhe zhvilluesi i aplikacionit të komunikimit FireChat, Micha Benoliel, kaloi fëmijërinë në Francë ku lançoi...

Vodafone prezanton risine e re, “VodafoneBooks”

Vodafone Albania sjell një tjetër risi duke prezantuar në treg biblotekën e parë dixhitale. Tani, me Vodafone ju mund të lexoni libra me një...

Pas suksesit të “NatEv”, sukseset e studentëve shqiptarë nuk kanë të ndalur!

Grigor Basha dhe Mikel Çuni, janë dy student nga Fakulteti Ekonomik i Universitetit të Tiranës, të cilët së fundmi përfaqësojnë Shqipërinë në një...

Hackeri gjerman thyen teknologjine “Fingerprint” te iphone

E ardhmja e re e hackerave? Vjedhja dhe rikrijimi i shenjave te gishtave. Lajmi vjen nga Gjermania, ku Jan Krissler, aka Starbug, një nga...

Whatsapp azhornon aplikacionin, nuk mund ti injoroni me mesazhet

Nga sot do të jetë e vështirë për të shmangur mesazhet e WhatsApp, ose të paktën te pretendoni se ju nuk i keni parë...

Singapor, prodhohet bateria e cila karikohet per 2 minuta

Kërkuesit e Singaporit nga Nanyang Technology University kanë sjellë një bateri e cila mund të karikohet për 2 minuta. Ajo arrin të rifitojë 70% të...

Te fundit