HYRJE Sport

Sport

Sport

HYRJE Sport

Italia i jep lamtumirën Botërorit

JOHANESBURG- Italia është jashtë kampionatit botëror. Një humbje shokuese në shifrat 3-2 ndaj Sllovakisë ka shkurorëzuar të kaltërit, që ikin përpara kohe nga kjo...

Kapelo: Largohem nga perfaqesuesja Angleze nese nuk kalojme grupin

Raporti mes Fabio Kapelos dhe Federatës Angleze duket se ka pësuar krisjen e parë pas dy barazimeve të arritura nga kombëtarja e "Tre Luanëve"...

Faze pergatitore per portugaline, 7 gola ngaj Korese V.

Portugalia ka arritur fitoren më të thellë të këtij Botërori, duke mposhtur 7-0 Korenë e Veriut në ndeshjen e vlefshme për grupin G. Skuadra...

Spanja mund Hondurasin me dopjete te David Villas

Spanja tregoi fuqinë e saj ndaj Hondurasit (2-0), në një ndeshje ku protagonisti absolut i takimit ishte sulmuesi spanjoll, David Vija. Blerja e re...

Brazili fiton me lehtesi me bregun e fildishte

Fitues pa shumë mundim kundër një Bregu të Fildishtë tepër të zbehtë (3-1), Brazili u bë ekipi i dytë që preu një biletë ëpr...

Zhduken 4 lojtare nga Koreja e Veriut

Nje mister Korean mberthen Boterorin. Kater lojtare te Kores se Veriut duket sikur jane zhdukur ne ajer: Ata jane An Chol Hyok, Kim Myong...

Koreja e Jugut me nje fitore te paster ndaj Greqise plake

PORT ELIZABETH, South Africa—Koreja e Jugut e nis boterorin ashtu si ne vitin 2002 kur arriti ne gjysem finale, ndersa Greqia si ne vitin...

FIFA prezanton 30 arbitrat e Botërorit 2010

FIFA ka prezantuar 30 arbitrat qe do te kene detyren e veshtire per te gjykuar 64 ndeshjet e Boterorit 2010, qe do te nise...

Interi feston fitoren e Champions League

Inter rekordesh – kjo skuadër që Jose Mourinjo ka ndërtuar arriti të fitonte Kupën e Italisë, kampionatin dhe në mbrëmjen e Madridit edhe Ligën...

Te fundit