HYRJE Sport

Sport

Sport

HYRJE Sport

Jorgo Pëllumbi, 16-vjeçari qe kerkohet nga Monaco

Skënderbeu U-19, pas zbulimit të talentit Zeka, i cili u transferua te Lila në Francë, po rrit një tjetër talent me potencial për të...

Reali mposht Bayern, Ronaldo thyen rekordin e golave

Kristiano Ronaldo është bërë sot futbollisti i parë që arrin shifrën e 100 golave në aktivitetet europiane për klube. Futbollisti i Real Madrid shënoi...

Juve hedh hapin drejt gjysemfinales, mposht 3 -0 Barcelonen

E sotmja është një nga ato mbrëmje që do të mbetet gjatë në kujtesën e tifozëve të Juventusit. Skuadra italiane i dha Barcelonës një...

IRONI! Pas video skandalit, Lila pret faljen nga prifti i Janines

Falja që kërkoi nëpërmjet rrjeteve sociale nuk mjaftoi për të rikthyer qetësinë e normalitetin në jetën dhe karrierën e Andi Lilës. Mesfushori i Kombëtares...

Probleme me Kombetaren, revoltohen Xhaka dhe Abrashi

Tensionohet situata në radhët e Kombëtares shqiptare të futbollit. Taulant Xhaka dhe Amir Abrashi, dy të përjashtuarit e mëdhenj të Kombëtares shqiptare të futbollit...

Plisat zbulojne arsyen pse hodhen fishakzjarre ne fushe

Zbardhen dhe arsyet e hakmarrjes së tifozëve shqiptarë ndaj Federatës Shqiptare të Furbollit që solli edhe ndërprerjen e ndeshjes mbrëmjen e djeshme. “Plisat” duket se...

Itali – Shqiperi, nje stjuart plagoset nga fishekzjarret

Një stjuard është plagosur gjatë trazirave në stadiumin e Palermos mbrëmjen e sotme, çka edhe ndërpreu ndeshjen për gati 10 minuta. Sipas ANSA-s, stjuardi është...

Italia mposht Shpiperine 2 – 0, disa raste te shperdoruara

Kombëtarja nuk ia del. Italia na mund 2-0 në ndeshjen e pestë për kualifikueset e Kampionatit Botëror “Rusi 2018”. Në “Renzo Barbera” të Palermos, kuqezinjtë...

SKANDAL! Lojtaret e Kombetares tallen me besimin e krishtere

Lojtarët e Kombëtares, Andi Lila dhe Armando Sadiku, janë përfshirë në një video skandaloze, ku tregojnë se si tallen me besimin fetar të krishterë...

Shorti i Champions sjell përplasje gjigandësh

Ka rezultuar i pamëshirshëm për ekipet e mëdha shorti i hedhur para pak çastesh në Nion të Zvicrës, që përcaktoi çiftet çerekfinaliste nga ku do të...

L’Équipe e Francës, 2 lojtaret e PSG harbuan me Rihanen nje nate para ndeshjes

Pas fitores së Barcelonës me PSG dhe kualifikimit historik në çerekfinale, të tjera detaje shumë interesante dalin në media. L’Équipe e Francës zbulon sot se...

Sdo ta besoni sa e ka rrogen Izmir Smajlaj, kampioni i Europes

Izmir Smajlaj,  i cili u shpall kampion i Evropës pak ditë më parë në Beograd nw disiplinën kërcim së gjati, i ftuar në emisionin...

Te fundit