HYRJE Sport

Sport

Sport

HYRJE Sport

Spanja në finale për herë të parë në histori

Spanja, ,kampionia në fuqi e Europës, preu biletën e dytë të finales së Kampionatit të 19-të Botëror të Futbollit, pasi triumfoi 1-0 ndaj Gjermanisë...

Oktapodi Paul zgjedh fituese Spanjën

Oktapodi Paul, i famshëm për të gjetur të gjitha rezultatet e ndeshjeve të Gjermanisë në Botërorin e Afrikës së Jugut (përfshirë dhe humbjen me...

Holanda në finale pas 32 vjetësh

Holanda i ka dhënë fund pritjes 32 vjeçare për t'u rikthyer në një finale Botërori. Tulipanët mposhtën Uruguajin me rezultatin 3 me 2 dhe...

Spanja, Fabregas i gatshëm për Gjermaninë

Spanja e ka organikën të plotë për ndeshjen gjysmëfinale kundër Gjermanisë. Edhe pse kishte hije dyshimi mbi Cesc Fabregas, nuk ka asnjë alarm pasi lojtari...

Leonardo merr drejtimin e Brazilit

Leonardo zgjidhet në krye të pankinës së kombëtares së Brazilit pas shkarkimit të Dunga-s, i cili u eleminua nga Holanda në cerekfinalen e Kupës...

Maradona: Finalja e vitit ‘90 ishte e turpshme

Gjermani-Argjentinë për Maradonën nuk mund të jetë një ndeshje normale. Në mendjen e Pibe de Oros qëndrojnë akoma dy momente: finalja e vitit 1986...

Spanja fiton 1-0 derbin iberik

Spanja ka arritur në çerekfinale të Kupës së Botës, duke mposhtur 1-0 Portugalinë në derbin iberik. Skuadra e Vicente Del Boskes ka rigjetur formën...

Argjentina mposht Meksikën, 3 – 1

Argjentina fiton sërish dhe ecën e sigurt në rrugën e saj drejt turit tjetër në kampionatin botëror të Afrikës së Jugut. Përballja e sotme përfundoi...

Gjermania shkatërron Anglinë, 4 – 1

Gjermania shkatërron me rezultatin 4-1 Anglinë dhe siguron një vend në çerekfinalet e Botërorit afrikan, ndërkohë që skuadra e Kapelos, një ndër pretendentet kryesore...

Gjermanët zbaviten me luanët para Anglisë

Gjermania është para një sfide të vështirë me Anglinë, por në kampin gjerman besojnë se do t’i kalojnë ata pa probleme. Dhe ka një argument...

Masa sigurie shtesë në Gjermani- Angli

Takimi midis Gjermanisë dhe Anglisë do të zhvillohet në masa shtesë sigurie. Lajmin e bëri të ditur sekretari i përgjithshëm i FIFA-s, Zherom Valke....

Grupi H, kalojnë Spanja e Kili, Zvicra ikën nga Botërori

JOHANESBURG- Spanja dhe Kili janë bërë skuadrat e fundit që kanë siguruar kalimin për në turin tjetër të Kupës së Botës. Kampionët e Evropës...

Te fundit